Masif Panel Ürünler Nerelerde Kullanılır?

“Masif panel nerelerde kullanılır?” diye bir soru sorduğunuzda, biz size hayallerinizi sorarız. Çünkü o kadar çok kullanım alanına sahiptir ki, ancak sizin hayalleriniz sınırlayabilir onu.
Doğadaki ağaç türleri o kadar zengindir ki, ihtiyacınıza tam uyumlu bir türü mutlaka vardır. Size kullanmak istediğimiz alana uygun türlerden birini seçip, hayal kurmak düşer sadece…
Masif panel ürünlerin kişisel kullanımı için ancak bu kadar bir sınırlama getirebiliriz.

masif panel uygulama alanları

Masif Panel Uygulama Alanlarından Seçmeler

Masif panel ürünlerin genellikle ve seri anlamda kullanıldığı belli başlı alanlar da vardır. Bunlara kısaca göz atma gerekirse:

Ahşap Mutfak Tezgah ve Dekorasyonunda

İster klasik, ister modern tüm mutfak ve yatak odası mobilya tasarımlarında rahatlıkla kullanılan masif ağaç ürünler, bu alanlara sıcak ve estetik bir görünüm, doğal ve rahat bir kullanım sunar. Oyma, delme, kakma gibi tekniklerle çok değişik tasarımlar ortaya çıkarılabilirken, ağacın ister doğal rengi ister tercih edilen başka bir renk ile bütünlüğe tam uyum sağlar.

Uzun ömürlü, dayanıklı ve modern yapısı ile mutfak tezgah ve mobilyalarının vazgeçilmez ürünüdür.

Ahşap Yer Döşemelerinde

İster iç mekan olsun, ister dış mekan, yer döşemesi olarak kullanılan doğal ahşap ürünler, kullanıldığı alana hem şıklık, hem konfor hem de estetik katar. Bkz: Ahşap Deck Döşeme
Doğal görüntüsü ile kendinizi doğanın içinde hissedersiniz. Tamiri, yenilenmesi, bakımı ve temizliği kolaydır. O yüzden en şık mekanların hem içinde hem de dışında ahşap dekorasyon ihtiyaçlarında da masif paneller kullanılır.

Ahşap Merdiven Uygulamalarında

İnce düşüncelerle dizayn edilmiş kıvrımlara ve hatlara sahip bir merdiven ancak bir ahşabın doğallıyla elde edilebilir. Sadelik, güç ve güzellik bir ahşap merdivende yan yana gelen unsurlardır. Mekanların hem iç kısımlarında hem dış kısımlarında kullanılabildiği gibi, park vb. halka açık alanlarda da çok sıcak bir görüntü sunar. İstenirse demonte edilebilir, taşınabilir. uzun ömürlü yapısı ile hiç kaygılanmadan kullanılabilir. Düşmelere karşı darbelerin şiddeditini azaltır. O yüzden daha güvenlidir; üstelik çok daha hafiftir.
Masif paneller ile imal edilen ahşap merdivenler adeta bir sanat eseridir.

Çocuk Odası Mobilyası ve Oyuncaklarda

Belki de doğal ağacın kendine çeken en önemli özelliğidir masif ve hijyenik olmasıEndüsriyel bir ürün haline gelirken bile bu doğallığından hiçbir şey kaybetmez. O her yönüyle sağlığınız için vardır. Ortamdaki korbondiokasit emilimini hala yapar. En doğal yalıtım malzemesidir. Ortamdaki doğal nemi korur. Bakteri ve mantar üremesine karşı doğal dirençlidir.  Hiçbir endüstriyel zararlı barındırmaz.
Bu kadar önemli özelliği barındıran ürünlerin çocuklarımızın yaşam alanlarından varlığından daha doğal bir şey ne olabilir ki?

Spor Salonlarında

Spor salonlarının hemen her alanında kullanılan masif panel ürünler, hem yer döşemelerinde, hem de kolon ve kiriş kaplamalarında sıklıkla tercih edilir. hem darbelere karşı koruması hem de ortamın doğal yaşam şartlarını düzenlemesi nedeniyle bütün spor alanlarında ahşabın sıcaklığını hissetmek mümkündür.

Okul Mobilya ve Sıralarında

Okulların tercihi de benzer sebeplerden dolayı ahşap üzerinedir. Okul sıraları v diğer okul mobilyalarında masif panel ürünlerin tercihi ortama ayrı bir güzellik katar. Hem dayanıklı yapısı hem de biriktirdikleri ile okulun kendisidir adeta…

Yat Güverte ve Kamaralarında

Birer lüks sembolü olan yatların en şık alanlarında yine ahşabın cazibesi yatar. ister kuru, ister ıslak zeminler olsun uygun masif panel ürünler ile çok daha estetik, çok daha şıktır. Ahşabın hafif olma özelliği de bir başka tercih sebebidir.

Masif panel ürünlerin kullanım alanları tabii ki bunlarla sınırlı değildir. bunların haricinde yine sıklıkla;
Kafe ve restaurantların oturma gruplarında, müzik aletlerinin yapımında, ofis mobilyalarının üretiminde, sandık ve kasa imalatında, kapı kasalarında, duvar bölmelerinde, vs. çok daha fazla alanda masif panel ürünler kullanmak mümkündür. Bkz: Ahşap Dekorasyon

Call Now Button