Kategori
Masif Panel

Masif panel fiyatlarını belirleyen faktörler

Masif panel ürünlerin fiyatlarını etkileyen faktörler genel olarak kullanılan ağacın doğadaki yaygınlığına, üretim maliyetlerine, ve işlenme maliyetlerine bağlıdır.

Tabi bunun yanında yine ağaç türüne göre ithal yada yerli olması da ayrı bir fiyat faktörüdür. Çünkü ithal ağaçların tüm maliyetlere ek olarak bir de daha yüksek nakliye maliyetleri mevcuttur.

Bütün bunları bir araya getirerek ürün değerlendirmesi yapan üretici firmalar, doğal ağacın tomruk halinden masif paneller haline gelinceye kadar geçirdiği aşamaları ve bu aşamalarda kullanılan her türlü hizmet, teknoloji ve ürünü masif panel fiyatlarını belirlemede ana kriter olarak kullanırlar.

masif panel fiyatMasif panel üreticileri  ürettikleri ürünlerin depolama, koruma ve nakliye maliyetlerini de ürün fiyatlarına baz olarak yansıtarak üretim sonrası maliyetleri de ortaya koyarlar Elde edilen veriler ve piyasadaki arz talep dengelerini formüle ederek sektör içindeki ortalama masif panel fiyatları kabaca bu şekilde oluşmaktadır.

Oluşum zincirindeki bu aşamalar genel olarak tüm üreticiler için aynıymış gibi görünse de her üreticinin maliyetleri daha uygun hale getirme çabası vardır. Bu anlamda teknolojik bir çok yatırıma giden üretici firmalar, hem rekabet noktasında hem de tüketicilerin daha uygun fiyatlarla masif panel ürünlere ulaşması noktasında ciddi gayret sarf ederler.

Ülkemizde masif panel üretimi konusunda ciddi yatırımlar yapan firmalar, dünya standartlarında ürünler üretmeye ve ithal etmeye başlamışlardır. Dünya pazarında ciddi bir orana sahip olan üreticiler, bu alanda elde ettikleri karlılıkları da iç pazara avantaj olarak yansıtmayı tercih etmektedirler.

En kaliteli masif panel ürünlerin piyasaya sunulması konusunda her türlü teknik bilgi, donanım ve teknolojiye sahip olan yerli firmalar, sülkemizde sektörün hızla büyümesinde de ciddi katkılar sağlamaktadırlar.

Masif panel ürünlere daha kolay erşim sayesinde kullanım oranları da son yıllarda yüzdelik oranda 2-3 kat artmış bulunmaktadır.

Her türlü kullanım alanına sahip olan ahşap, doğal, sağlıklı ve uzun ömürlü yapısıyla en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Doğal ağacın avantajlarını web sitemizin ana sayfasında anlatmaya gayret ettik.

Masif panel fiyatları hakkında daha fazla bilgi için masif panel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  1. Deniz Uslusoy dedi ki:

    Ahşap kullanımı konusundaki ilgimi çeken bir çok yazınızı okudum. Masif Panel ürünlerin önemine bu kadar anlaşılır değindiğiniz için teşekkür ederim.
    Herkesin öğrenmesi gereken şeyler. Paylaşmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

    • Masif Panel dedi ki:

      Övgüleriniz gurur verici. Bizler bilinçli müşterinin sektörü daha iyiye götürme çabamızın vazgeçilmezi olduğunu biliyoruz. Bu anlamda katkılarınız bizim için çok değerli. Çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Bize yazın