Kategori
Masif Panel

Masif Panel Üreticileri ile ilgili öneriler

Ülkemizde ciddi bir talep haline gelen masif panel ürün kullanımı, bu sektöre gönül veren üretici ve tüketicilere önemli sorumluluklar yüklemektedir. Doğal ağacın sağlıklı, fonksiyonel ve şık imkanlarını herkesle buluşturmak için hazırlanması ve uygulanması gereken kurallar olduğu bir gerçektir. Bu anlamada yapılmış olan bir araştırmaya göre bir dizi öneriler ortaya konmuştur. Aşağıda masif panel üreticileri ve tüketicilerine sunulan öneriler, sektörün hem ülke pazarında hem de dünya pazarındaki başarısını direkt olarak etkileyecek niteliktir.

<strong>masif panel üreticileri</strong>

Masif panel üreticileri ile ilgili öneriler:

  • Öncelikle üreticiler bir araya gelmeli ve bir birlik oluşturmalıdırlar.
  • Masif panelle ilgili bir ölçü standardı ve uygun fiyat politikası uygulamalıdırlar.
  • Masif panelle ilgili reklam ve tanıtımlara önem verilmeli ve böylece sektörün gelişmesi, ürünün daha çok alanda kullanılması sağlanmalıdır.
  • İlgili üniversiteler ile daha çok ilişkiye geçerek, ürünün imalatından tüketiciye ulaşımına kadar oluşabilecek sorunlarla ilgili destek alınmalıdır.
  • Masif panel doğal ve ekolojik bir ürün olduğu için, özellikle bu hususlara vurgu yapılmalı ve daha geniş kitlelere ulaşılması sağlanmalıdır.
masif panel tüketicileri

Masif panel tüketicileri ile ilgili öneriler:

  • Öncelikle masif panelin uygulanacağı alana en uygun ağaç türü belirlenmelidir.
  • Standartlara uygun üretilmiş masif paneller tercih edilmelidir.
  • Masif panelin kullanım kılavuzuna tam uyulmalıdır.
  • Ürünün fiyattan çok, sorunsuz ve ihtiyaca cevap verebilmesine dikkat edilmelidir.

Bütün bunlara ilave olarak, içinde bulunduğumuz dönemdeki küresel krizin sektörü ciddi sıkıntılara soktuğu göz ardı edilmemelidir. Bu sıkıntıları en aza indirebilmek için üreticilerin ve tüketicilerin öncelikle kendi aralarında bir araya gelmeleri ve daha iyi tanıtım yapmaları gerekmektedir. İhracatı artıcı çalışmalar yapılmalı, dış pazarlarda masif paneli işlenmiş ve işlenmemiş olarak veya mamul (bitmiş ürün) olarak pazarlanması için de çalışmalar yapılmalıdır. Bu konuda, yetkili bakanlıklarla iletişime geçilerek teşvik edici devlet desteğinin istenmesi de (ham madde ve enerji hususları gibi) sektörün gelişmesinde etkili olabilecektir.

Kaynakİstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı – Yasin Bilgin

Bizler Masif Panel PARK olarak, her iki aktörün tam ortasında sorumluluk bilinci ile hareket etmekten mutluluk duyuyoruz. Üreticiler ile olan ilişkilerimizden edindiğimiz tecrübeleri, tüketicilerin istek ve talepleri ile harmanlayıp, en doğru dokunuşları yapmaya, en doğru noktada hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Güçlü bir sektörün, güçlü bir zincir ile kurulması gerekliliğine inanan firmamız, bir zincirin en zayıf halkası kadar güçlü olduğu bilinci ile tüm halkaların hassasiyetle incelenmesi gerekliliğine inanır. Bulunduğumuz halkanın en iyisi olmakla yetinmeyip, bahsettiğimiz sorumluluğun gereği olarak diğer halkalar ile de yakından ilgilendiğimizi ve çalışmalar yürüttüğümüzü paylaşmak isteriz.

İlginizi çekebilir:

Masif Panel üreticileri ile yapılan anket çalışmasının sonuçları konuyu çok daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Anket sonuçlarına ulaşmak için tıklayın.
Yorumlarınızla yazıya bulunacağınız katkılar sektör için önemli, bizim için gurur vericidir. Lütfen ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Bize yazın