Ahşap Tezgah Özellikleri:

ahşap tezgah özellikleri
    • Ahşap tezgah doğaldır: İçinde hiçbir kimyasal atık bulundurmayan ağaç, insanoğlunun genetiği ile tam uyumludur. Topraktan ne aldıysa o saflıkta gelir. Tıpkı bir insan gibi… İçinde barındırdığı ne varsa insan için sağlıktır, faydadır.
    • Ahşap tezgah dayanıklıdır: Tabiatın en acımasız koşularıyla savaşmış, sıcağın en dayanılmazına da soğuğun en çekilmezine de, sağanak yağmurlardan boyuna kadar karlara da dayanmayı bilmiştir. Onun gerektiğinde sert olmayı bilen, gerektiğinde esneyebilen bir yapısı vardır. O yüzden onunla üretilen ahşap tezgahlar da çok dayanıklıdır.
    • Ahşap tezgah hijyeniktir: Ahşap doğası gereği tam bir anti bakteriyeldir. Yapısında yararlı bakterilerden başkası barınamaz. Doğal bir salgısı, koruma kalkanı vardır. Mutfaklarımızda tezgah şeklini aldığında da bu durum asla değişmez. Ahşap mutfak tezgahları tamamen hijyeniktir. Üzerini kirlettiğinizde silip hemen temizleyebilirsiniz. Unutmayın, asla bakteri birikmeyecektir.
    • Ahşap tezgah moderndir: Ahşap, tarih boyu modası asla geçmeyen bir ürünüdür. Onun zaman tünelinden kimler geldi, kimler geçti; ama onun gibi asla olamadı. Hiçbir ürün ahşabın kattığı havayı katamadı. Onun şık ve zengin duruşu karşısında hep yenilgiye uğradı. Saman alevi odası olan ürünlerin adı çoktan unutuldu bile. O yüzden ahşap mutfak tezgahları sadece bir tezgah olmanın ötesinde bir mekanın en gösterişli köşesi oldu. Onun uyumu her zaman göz kamaştırmaya devam etti.
  • Ahşap tezgah tamir edilebilirdir: Ahşap bir mutfak tezgahı darbelere karşı dayanıklıdır; ancak onun bu gücünü sınasanız da fark etmez.  Basit müdahalelerle hemen tamir edebilirsiniz. Küçük çiziklerin üzerinden ince bir zımpara ile geçmeniz yeterliyken, daha büyük hasarlarda marangozun usta ellerinde ilk günkü halini hemen alacaktır.
Bir mutfak hayal ediyorsanız, tezgah seçimi bir çok açıdan çok önemlidir. Tüm seçim sebeplerini sadece ahşap mutfak tezgahları ile karşılayabileceğinizi asla unutmayınız.

Ahşap Tezgah Renk Kartelasına Göz Atın

WhatsApp Bize yazın