Ahşap Merdiven Fiyatları 2019 Güncellemesi

ahşap merdiven fiyatları

Ahşap Merdiven Fiyatlarımız 2019 yılı itibari ile güncellendi! Buna rağmen sabit ücret vermek oldukça zordur. Ahşap merdivenlerin fiyatlarını belirleyen faktörler ve projelendirilecek alan ile birlikte uygulanacak ahşap merdiven modeli fiyatı belirleyen en önemli unsurlardır. Ancak, her zaman olduğu gibi 2019 güncellememizle en uygun fiyatı alacaksınız.

İnternet üzerinden merdiven fiyatı arıyorsanız ancak hazır merdiven fiyatları ile karşılaşacağınızı ve bunların montaj dahil olmayan fiyatlar olduğunu bilmenizde yarar olduğunu düşünüyoruz. Keşif yapılmadan merdiven tercihinde bulunmanın büyük yanılgılara yol açabileceği asla unutulmamalıdır.

Ahşap merdivenler işlevsel olduğu kadar dekoratif ürünler olarak tercih edilen özel ürünlerdir. Mekanınıza en uygun, en çok yakışan ürünü tercih ederken, doğru projelendirme gözden kaçırılmamalıdır.

Bu konuda Masif Panel PARK olarak yıllardır müşterilerimize profesyonel danışmanlık ve ekspertiz hizmetleri sunarak en doğru seçim konusunda katkı sağlamaya çalışmaktayız.

Ahşap Merdiven fiyatlarını belirleyen faktörler:

Söylediğimizi gibi ahşap merdiven fiyatlarının belirlenmesinde bazı sabitler bulunmaktadır. Bunları kısaca listelemek gerekirse;

modern ahşap merdiven fiyatları
    • Kullanılacak ahşabın sınıfı : Bir mekanda ahşap merdiven projelendirilecekse, ahşap seçimi oldukça önemli bir kriterdir. Mekanın özelliklerine ve temasına uygun olarak tercih edilecek ahşap çeşitleri arasında öne çıkanlar kayın, meşe, sapelli ya da iroko olarak sayılabilir. Bu alanda yapılacak tercihler ahşap merdiven fiyatlarını ortalama %30 oranında etkilemektedir.
    • Uygulanacak merdiven çeşidi: Sayfamızda ayrıntılı olarak tanıtmaya gayret ettiğimiz gibi medivenler çeşitlilik arz etmektedir. Bu konuda seçim yaparken ihtiyaca, estetik kaygılara, işlevsel faktörlere ve mekanın temasına uygun olarak planlanmalıdır. Merdiven çeşitleri konusundaki seçim, ahşap merdiven fiyatlarında ortalama %70 lere varan fiyat farklılıkları oluşabilmektedir.
    • Basamak Sayısı : Ortalama olarak bir merdiven yaklaşık 13 basamaktan oluşmaktadır. Ancak bu durum merdivenin çeşidi, mekanın özellikleri ve uygulama şekline göre değişkenlik gösterebilir. Değişkenlik oranı +-%25 aralığında olmasına rağmen bu faktörün ahşap merdiven fiyatlarına etkisi yaklaşık %35 gibidir.
    • Montaj: Ahşap merdivenlerin montajı zaman zaman pratik olarak yapılabilirken, zaman zaman ciddi tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Montaj faktörü bu hususlarda fiyata yaklaşık %15 oranında yansıyabilmektedir.
  • Diğer: Bunların dışında rıhtlar açık-kapalı, korkuluklarda malzeme tercihi, boya tercihi gibi faktörlerde fiyatı belirleyen ekstra unsurlardır. Bunlar arasında net söylenemese de ortalama %20 fiyat farkı oluşabilmektedir.

Bugün piyasa hazır merdiven olarak ortalama 1.000 TL den başlayan fiyatlar verilmektedir. Bu tür tercihlerde bulunurken yukarıdaki kriterler açısından değerlendirmenizi ve bu fiyatların montaj hariç verildiğini unutmamanızı tavsiye ederiz.

Masif Panel PARK olarak yüzlerce memnun müşterimizin arasında sizleri de görmekten mutluluk duyarız. Ahşap merdiven tercihlerinizi yapmadan önce profesyonel hizmet ve cazip fiyatlarımız hakkında mutlaka bilgi alınız. İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

WhatsApp Bize yazın