Ahşap Dekorasyon kavramı, dekore etmek istediğimiz alanın kısmi ya da bütünüyle doğal ahşap ürünlerden tercih edilmesiyle ortaya çıkan bir yöntemdir. Tüm dekorasyon tercihleri arasında ahşabın her zaman çok önemli bir yeri olmuştur. Çünkü ahşap, dekoratif olmaktan öte, işlevsel ve yapısal üstünlüklere sahiptir.

GÖZ KAMAŞTIRICI AHŞAP DEKORASYON FİKİRLERİ

İster alan tasarımı, isterse bütünüyle mekan tasarımı tercihleri arasında ahşap kullanmak, kendi başına göz kamaştırıcı sonuçlar doğurabilir. Estetik ve işlevsel kaygıların ortaya çıktığı her yerde ahşap kurtarıcı bir malzeme olarak karşımıza çıkar.

Lüks Mekan Tasarımında Ahşap Dekorasyon Tercih Ediliyor

Bugün lüks mekanların hemen hepsinin dekoratif fikirleri ahşap ile sağlanmaktadır. Onun sıcak ve doğal yapısı, diğer malzemelerle ile mükemmel uyumu, her türlü müdahaleye müsait olması, uzun ömürlü ve gösterişli tarzı tüm duyuları tetikleyebilen çekici bir duruşu vardır.

Yaşam alanlarının hayatımıza hem fiziksel hem de ruhsal etkilerini inkâr edemeyiz. Durum böyle olduğunda Ahşap Dekorasyon çözümleri bambaşka bir rol oynamaktadır.

Ahşap Dekorasyon

AHŞAP DEKORASYONUN TERCİH EDİLDİĞİ KAMUSAL ALANLAR

İster iç, ister dış, ister alan tasarımı, ister bütünüyle yapıların dekorasyonunda ahşap dekorasyon fikirlerinden faydalanmak mümkündür.

Konukları üzerinde olumlu bir etki bırakmak isteyen işletmeler, dekorasyon konusundan oldukça hassas davranmak zorundadırlar. Mükemmel uyumu ve çekici görüntüsü ile mekanlara bambaşka bir hava katan ahşap dekorasyon unsurları sayesinde, konukları üzerinde unutulmaz bir etki bırakmaları mümkündür.

O yüzden ahşap dekorasyon tercihlerini en çok gördüğümüz kamusal alanların başında lüks cafe ve restaurantlar, oteller, güzellik merkezleri, ofis alanları, müzeler, camiler vs saymak mümkündür.

Ahşap Cafe & Restaurant Dekorasyon Fikirleri

AHŞAP DEKORASYON İLE LÜKS KAVRAMI

Lüks kavramı; kaliteli ürün, estetik, uyumlu, ergonomik, şık ve ayrılmaz bir parçası olan pahalı kelimelerini yanyana getiren bir sıfat olarak bilinçaltımızda yer almaktadır.
Dekorasyonda da lüks tasarımlar tercih etmek istediğimizde kesenin ağzını biraz değil, iyi açmamız gerekir. Bunu baştan kabul ederiz. Ancak biz buna katılmıyoruz.
Evet lüks; kaliteli, estetik, uyumlu, ergonomik kavramları içermelidir ama illa pahalı olmak zorunda değildir. Tüm bu beklentileri çok daha ekonomik şartlarda elde etmek mümkündür.
Ahşap dekorasyon fikirlerinden faydalanmanın belki de en önemli sebeplerinden biri de budur. Ahşap ile dekore edilen mekanlar ya da yapılar lüks kavramı ile nitelendirilecek tüm unsurları üzerinde taşırken, ekonomik imkanları da beraberinden sunmaktadır. Bkz: Ahşap Dekorasyon Fiyatları
Lüks bir atmosfer pahalı olmak zorunda değildir. Dekorasyonun uyumlu ve estetik olması, ergonomik olması, şık olması ve kullanılan ürünlerin kaliteli olması yeterlidir. Örneğin, eklektik tarzda dizayn edilen bir mekanda ahşap unsurlar merkeze alındığında diğer ürünlerin varlığı ve fiyatı dikkatle değerlendirilmelidir. Detaylarda boğulmadan zarif, şık ve ekonomik bir dekorasyon için önce ahşap, sonra da ekibimizle tanıştırmak isteriz.

Ahşap Otel Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarımız içinde mutfaklarda, yatak odalarında, çocuk odalarında, salon dekorasyonunda hatta banyolarda ahşap detayları kullanmak mümkün olduğu gibi, tümüyle ahşap bir yaşam alanı tercih etmekte mümkündür. Bkz.

Sadece ahşap tezgah ya da kütük masa tercih ederken bile dekoratif bir tercih yapmanız mümkündür. Doğal ağacın her hali, muhteşem sonuçlara gebedir! Doğal ağacın masif panel seçeneklerine göz atabilirsiniz.

KONFOR VE ŞIKLIĞIN DİĞER ADI: AHŞAP DEKORASYON

Ahşap ile Dekorasyon Alternatif Değildir!

Tüm dekorasyon fikirlerinin merkezindeki hassasiyet konfor ve şıklıktır. Ahşap dışında diğer tüm yapı malzemeleri ve dekorasyon ürünleri risk taşıyan unsurlara sahiptir. Alternatif birçok tercih dönemsel trend unsuru ürünlerdir ve kısa sürede modası geçer, gözünüz ve ruhunuz için sıkıcı bir hal alır.
Ancak tercih ahşap dekorasyon unsurlarını taşıyorsa; zamansız popüler olabilmeyi başaran, ruhumuza huzur, gözümüze güzellik taşıyan bir mimari ile yaşarız. Aksine zaman onu daha güzel ve daha çekici kılar. O yüzden en lüks oteller, en büyük restaurantlar, villa ya da lüks konutlarda ahşap dekorasyon vazgeçilmez bir tercihtir. Ahşap dekorasyon her zaman konfor şıklığı istisnasız vaat ettiği bir tercih olmuştur.

Ahşap Dekorasyon Çözümleri – Masif Panel PARK

Ahşap Dekorasyon Çözümlerimiz ve örnek uygulamalarımız için mağazamızı ziyaret edin.

Adres :Cevizli Mahallesi, Hukukçular Towers, Mustafa Kemal Cd. D:A Blok No:33, 34865 Kartal/İstanbul

Telefon : 0850-8409693

Call Now Button
WhatsApp Bize yazın