Dış mekanların şıklığı ancak ahşap ürünlerin doğallığı ile sağlanabilir. Ahşap Deck Döşemeler yapıların dış mekanlarındaki güzelliğini ortaya çıkaran en doğal ürün, en güzel makyaj malzemesi, en kullanışlı çözüm şeklidir.

ahşap deck döşeme

Ahşap Deck Döşeme Nedir?

En basit tanımıyla deck döşeme ya da decking denilen uygulama, dış mekan parke döşemesi olarak adlandırılan yer döşemesidir.

Genellikle bahçelerin zemininde, havuzların çevresinde, pergola ya da kamelya altlıklarında kullanılan deck döşeme uygulamaları, her türlü hava şartlarına uygun malzeme ile yapılır.

Suya, güneş ışığına, kuru ve nemli ortamlara karşı özellikle dayanıklı masif panel çeşitlerinden olan iroko, kestane, sapelli, teak ya da merbau gibi ağaç türlerinden faydalanılarak yapılan yer döşemesi türü genel olarak ahşap deck döşeme olarak tanımlanır.

Ahşap Deck Döşeme ve Kompozit Deck Döşeme Arasındaki Farklar

Ahşap Kompozit Deck DöşemeAhşap Deck Döşeme tamamen doğal ağaçtan elde edilen malzeme ile uygulanan bir yer döşemesi türüdür. Doğal olması onu daha sağlıklı, daha sıcak daha şık yapar. Ancak bakımı iyi yapılmalıdır. Çünkü ağacın doğallığı zaman içinde kıymıkların oluşmasına ya da bakımı yapılmazsa gösterişinin bozulmasına neden olabilir.  Bu durum da onun kullanım ömrünü kısaltabilir.

Ancak bakımı yapılan ahşap deck döşemelerin ortama kattığı havanın önüne ise hiçbir şey geçemez. Ağacın doğallığı, şıklığı ve her şeyden önemlisi sıcaklığı yansır hemen etrafa.

Bunun dışında aynı ortamlarda tercihe bağlı olarak kullanılan kompozit deck döşeme de kullanılır. Ancak bu malzeme %100 doğal ağaçtan imal edilmemiştir. Adı üstünde kompozit olduğu için ahşap kompozit deckler %60 ağacın tozundan %40 da polimer malzeme karıştırılarak elde edilir. Bir nevi ahşap görüntüsü verilerek elde edilen suni bir üründür.

Kompozit Deck Döşemelere uzaktan baktığınızda ahşap görüntüsünü algılasanız da, yakınına geldikçe onun doğal olmayan soğukluğunu hissedersiniz. Doğal değildir ve sağlık açısından dikkat edilmesi gerekir.

Ancak kullanım açısından daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için kompozit deck yer döşemeleri bir çok alanda tercih edilebilir. Bakıma çok fazla ihtiyacı yoktur. Uygulaması daha pratik olabilmektedir. Alternatif bir tercih olarak ahşap kompozit deck döşeme kullanılsa da, doğal ahşap deck yer döşemelerinin yeri bir başkadır.

Deck Döşeme Uygulama Şekilleri:

Ahşap Deck Döşeme genel olarak boyuna kesitler halinde uygulanır. Ancak ortama ve estetik tasarıma uygun olarak karo biçimlerde de kullanımı oldukça yaygındır. Özel ızgaralar üzerine monte edilebilen deck döşemeler, sökülüp takılabilmesi sayesinde portatif bir imkan sağlamaktadır.

Ahşap Deck Uygulamaları

Birbirinden farklı tasarımların, birbirinden farklı uygulamaların yer aldığı projelerden ilham almanız açısından aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiz.

ahşap deck döşeme fiyatları

Ahşap Deck Döşeme Fiyatları

Ahşap Deck Döşeme FiyatlarıMasif Panel PARK, Deck Döşeme Uygulamaları konusunda sizlere en iyi çözümü sunacak alt yapıya ve sıra dışı uygulama becerisine sahip imkanlara sahiptir. En şık tasarımlar, en doğru uygulamalar ile mekanlarına hayat katan ekiplerimiz, firmamızın rekabetçi fiyat politikası ile bütün bir hizmet sunmamızı sağlar.

Uygulama türüne göre farklılık arz eden ahşap deck döşeme fiyatları, projenize özel olarak değerlendirilmektedir.

Unutmayınız;

Masif Panel PARK sektörü içinde yüksek rekabet avantajlarına ve profesyonel uygulama tekniklerine sahip butik bir kuruluştur. Sahip olduğu tüm imkanları fiyatlarına pozitif avantaj olarak yansıtmayı bir şirket geleneği olarak sunan firmamız ahşap deck döşeme uygulamalarında da en iyi fiyat iddiası ile hizmet verir. Binlerce memnun müşteri referansımız bunun en büyük kanıtıdır.

Bizlere hemen şimdi ulaşabilir, merak ettiğiniz her konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilir, fiyat tekliflerimizi karşılaştırabilirsiniz.

Bize Ulaşın
Call Now Button